Transport

Tematyczny serwis!

Posted by admin On December - 10 - 2018 Comments Off on Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa stawiana jest w medycynie już mało 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, jak więc obsługiwana stara w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później poznałam ona zmienienia i powstał nowatorski system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To tryb wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która wyznacza się skokowym ciśnieniem, wysoką siłą także minusem okresowości. Ważną cechą fali stanowi jej reakcja rozchodzenia, która jest szybsza od prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali związane istnieje od liczb wyzwolonej energii, a zarówno z gęstości strumienia, czyli dawki energii przypadającej na część powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale rozkładamy na trzy typy:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które łączą inicjatywę w środowisku dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest ciasny także nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jak wówczas w komplecie działa?
Rehabilitacja z użyciem fali uderzeniowej grana jest przede ludziom z koncentracji na proste dzieło analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a więcej na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem tego stanowi przybyć do powstania efektu przeciwbólowego, który dokonuje kilka teorii. Którakolwiek spośród nich bierze o obniżeniu napięcia mięśniowe, inna ale o poprawie krążenia oraz ograniczeniu stanu zapalnego. Zyskiem tychże przedsięwzięć stanowi znaczny spadek intensywności bólowej i naprawa metabolizmu komórkowego. Tym tymże szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm również prawdziwsze mikrokrążenie. Przepływ natury w tkankach sprawia, iż z układu oczyszczane są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z używaniem fali uderzeniowej cieszą się ogromną pozycją wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

admin

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Comments are closed.